Razpis za fotografski natečaj ob svetovnem dnevu osveščanja o samopoškodovanju

Člani projekta V odsevu, ki deluje v okviru Društva študentov medicine Slovenije, smo se ob letošnjem svetovnem dnevu osveščanja o samopoškodovanju, ki je 1. marca, ponovno odločili spodbuditi razmišljanje in dialog o  samopoškodovanju, s katerim se srečujejo mnogi mladi bodisi neposredno bodisi se samopoškodujejo njihovi znanci, prijatelji ali družinski člani. Ker si želimo, da bi mladi imeli priložnost svoje izkušnje s samopoškodovanjem na  kreativen način deliti z družbo in na takšen način prispevati k destigmatizaciji le-tega, razpisujemo: FOTOGRAFSKI NATEČAJ z naslovom »UJET V ČASU«.

Samopoškodovanje je namerno škodovanje lastnemu telesu, ki ljudem, ki to počnejo, predstavlja mehanizem, s katerim se spopadajo z negativnimi čustvi in lajšajo svojo čustveno stisko. To jim nudi trenutno olajšanje, ki pa mu v večini primerov sledi občutek sramu in še dodatno poglabljanje čustvene stiske, ki lahko ponovno vodi do samopoškodovalnega vedenja. Oseba se tako znajde v začaranem krogu, počuti se “ujeto v času”, kajti situacija, v kateri se je znašla, je zanjo videti neizbežna. V sklopu fotografskega natečaja si želimo, da bi ustvarili fotografijo, s katero bi ponazorili ta občutek “ujetosti v času”, ki ste ga mogoče občutili na lastni koži ali pa ga je občutil  kdo od vaših bližnjih.

Podrobne informacije o razpisu najdete tukaj.

Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo

Sprememba GU Tanja Merčun Kariž

Oddelčna strokovna služba, 1. 8. 2024 - 16. 8. 2024

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta (1. 8.–16.8.)

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta (1. 8.–16.8.)

Ekskurzija v Turčijo