Referat za doktorski študij

ULovimo potencial - Umetnost in netehnološke inovacije

Kako umetnost bolj vključiti v globalne izzive, ki so pred nami, in izkoristiti njen izjemen ter nesporen potencial?

Zakaj zgolj kreativnost ni več dovolj in kako lahko umetniške prakse, znanja in veščine prispevajo k uresničevanju inovativnih interdisciplinarnih projektov, reševanju družbenih problemov ali zgolj k izboljševanju storitev, produktov, politik?

Vabimo vas na spletni dogodek, ki bo potekal v torek, 30. marca 2021, od 14:00 do 15:30 in kjer boste zvedeli več o umeščanju inovacij iz humanistike, umetnosti in družboslovja v inovacijski ekosistem.

Kako se tega lotevajo in kako lahko svoje inovativne projekte z njihovo pomočjo privedete bližje k uresničitvi, vam bosta predstavila sodelavca Pisarne za prenos znanja, Nina Smerdu in Dominik Bagola. Svojo izkušnjo razvoja netehnološke inovacije bo predstavil tudi družbeni inovator Martin Lipovšek.

Priložnosti in programe za razvoj interdisciplinarnih projektov bo predstavila tudi Anja Zorko, vodja Centra za kreativnost, ki deluje v sklopu MAO in skupaj z razpisi Ministrstva za kulturo za "Spodbujanje kreativnih kulturnih industrij" tvori podporno okolje za razvoj kreativnega sektorja v Sloveniji.

Prijava na dogodek na POPRu.

Obvestila

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Fundacija Študentski tolar: Razpisi za denarno pomoč študentom UL v stiski

Oddelek za prevajalstvo

Sprememba GU Vojko Gorjanc

Osrednja humanistična knjižnica

Knjižnica in kartografska zbirka Oddelka za geografijo, sreda, 19. 3. 2025

Osrednja humanistična knjižnica

Knjižnica Oddelka za umetnostno zgodovino, petek, 21. 3. 2025

Osrednja humanistična knjižnica

Knjižnica Oddelka za arheologijo, sreda in četrtek, 19. in 20. 3. 2025