Starizem - problem na obeh straneh starostnega spektra

V Zavodu OPRO so začeli s projektom Starizem: problem na obeh straneh starostnega spektra, ki ga soustvarjajo z Javnim zavodom Mladi zmaji. Cilj projekta je pomagati mladim ljudem prepoznati starostno diskriminacijo in ozaveščati o problemu starostne diskriminacije na obeh straneh starostnega spektra. Podlago za projekt predstavljajo rezultati Evropske družboslovne raziskave, ki so pokazali, da je starostna diskriminacija v Evropi celo bolj razširjena kot diskriminacija na podlagi spola ali rase, zaznavajo pa jo tako mladi kot stari ljudje.

K projektu bi radi povabili kar se da raznoliko skupino mladih med 20. in 29. letom starosti, ki si želijo prispevati k manj diskriminatorni družbi. Glede na to, da je cilj projekta preko snemanja izobraževalno-dokumentarnega videa pridobiti znanja in veščine za prepoznavanje starostne diskrimincije, bi si želeli k sodelovanju pritegniti tudi študente in študentke Filozofske fakultete.

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)