Oddelek za umetnostno zgodovino

Mednarodna interdisciplinarna poletna šola Gradišče (21. 8. –2. 9. 2023)

Vabilo na predstavitev, 25. 5. ob 13.15, predavalnica 343

V četrtek, 25. 5. 2023, ob 13.15 bo v predavalnici 343 docentka Neža Čebron Lipovec z Univerze na Primorskem predstavila mednarodno poletno šolo v Gradišču pri Divači. Poletna šola, ki poteka v organizaciji univerz iz Slovenije, Hrvaške in Švice, je bila doslej v prvi vrsti konservatorsko-restavratorska, v letošnjem letu pa bo vzporedno s konservatorsko-restavratorsko šolo potekala še muzealska šola, ki se bo ukvarjala s prezentacijo in promocijo kulturne dediščine, predvsem z vzpostavitvijo »muzeja fresk« v Parku Škocjanske jame. Poletna šola je primerna za študente druge stopnje, ki jih zanimajo interdisciplinarni pristopi k varovanju in prezentaciji kulturne dediščine. Poletna šola bo potekala od 21. avgusta do 2. septembra.

Oddelek za sociologijo

Alumni FF - vabilo

Sprememba GU Marko Krevs

12. mednarodna poletna šola GEOREGNET