Študentke in študenti Oddelka za sociologijo na UNESCOVEM svetovnem dnevu filozofije 2022

Naše tri študentke, Irena Bogataj, Lara Jemec in Sara Korenjak, prvostopenjskega dvopredmetnega študijskega programa Sociologija, ter Mark Česnik in Aljaž Poredoš, študenta prvostopenjskega enopredmetnega študijskega programa Sociologija kulture, se bodo s prispevkom o pomenu in mestu “kritičnega mišljenja danes” predstavili na osrednjem dogodku v Mariboru, 17. 11. 2022, organiziranem ob UNESCOVEM svetovnem dnevu filozofije.

Pod mentorstvom asist. dr. Nine Cvar in prof. dr. Ksenije Vidmar Horvat bodo tako obravnavali, kako lahko družboslovje in humanistika pripomoreta k vzpodbujanju in negovanju kritičnega mišljenja, predvsem pa, kako sami razumejo vlogo kritičnega mišljenja v času, ko se zdi, da je zanj vse manj prostora.

Dogodek bo povezoval dr. Miha Debenak (Prva gimnazija Maribor).

27. 01. 2023

Skupina 18 univerzitetnih učiteljev iz Butana na obisku na Univerzi v Ljubljani

27. 01. 2023

Žiga Zwitter predaval na Dunaju