Podelili smo fakultetna priznanja

Letošnji prejemniki in prejemnice priznanj fakultete z dekanjo

V sklopu novoletnega sprejema smo na fakulteti v petek, 15. 12. 2023, podelili fakultetna priznanja za leto 2023. Priznanja so prejeli naslednji prejemnice in prejemniki:

• naziv častna senatorkaKsenija Premur
  • zlata diplomadr. Katarina Bogataj Gradišnik
  • priznanje za enkratni dosežekprof. dr. Mirjam Mencej (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo)
  • priznanje za življenjsko deloprof. dr. Metka Furlan (Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje), prof. dr. Primož Južnič (Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo), prof. dr. Miha Pintarič (Oddelek za romanske jezike in književnosti)
  • priznanje za pedagoško in/ali raziskovalno deloizr. prof. dr. Barbara Lampič (Oddelek za geografijo, priznanje za raziskovalno delo), doc. dr. Anita Srebnik (Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko, priznanje za pedagoško delo), izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina (Oddelek za slovenistiko, priznanje za pedagoško in raziskovalno delo)
  • priznanje za strokovno deloMilena Kavšek (Kurirska služba), Marko Kitin (Knjižnici Oddelka za filozofijo in Oddelka za umetnostno zgodovino), Marija Šuštar Tabaković (Referat za dodiplomski študij).

Vsem iskrene čestitke!

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik