Odprtje razstave ALUO + BF v Knjigarni Filozofske fakultete

Odprtje razstave v Knjigarni Filozofske fakultete (foto: Žiga Gorišek)

9. oktobra 2024 smo v Knjigarni Filozofske fakultete odprli razstavo ALUO + BF v Knjigarni FF: NARAVA VRT KRAJINA.

Dogodek je moderirala lekt. dr. Mateja Gaber (UL FF), ki je k besedi najprej povabila izr. prof. mag. Zoro Stančič (Akademija za likovno umetnost in oblikovanje UL) in prof. dr. Ano Kučan (Biotehniška fakulteta UL), mentorici in kuratorki razstave. Razstavo pa je nato odprl prof. mag. Matjaž Drevenšek, prorektor Univerze v Ljubljani za umetnost, ki se mu je pridružila tudi dekanja UL FF prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar.

Skupni projekt knjige umetnika študentk in študentov UL ALUO (Oddelka za slikarstvo in Oddelka za oblikovanje vizualnih komunikacij pri predmetih Grafika IV in Grafika IP) in študentk Biotehniške fakultete UL (Oddelek za krajinsko arhitekturo) si lahko ogledate še do 8. decembra 2024, v času odprtosti knjigarne.

Sodelovanje dr. Zwittra na delavnici Sedanje okoljskozgodovinske raziskave

Dr. Zwitter je predstavil referat Interdisciplinarna okoljska zgodovina travnikov v Vzhodnih Alpah, 1500–1950.

Dr. Iztok Kosem postal predsednik združenja Euralex

Dr. Iztok Kosem bo predsednik združenja EURALEX do leta 2026.

Mesec prostora 2024 – Revitalizacija starih mestnih središč v Sloveniji

Strokovno srečanje vsakoletno organizira katedra za Regionalno analizo in planiranje (foto: Sara Mikolič).