Obisk prof. Jusufa Osmanija in veleposlanika Republike Kosovo

V sredo, 15. marca, so na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete v sklopu Izbranih poglavij iz zgodovine JV Evrope v zgodnjem novem veku gostili kosovskega arhivista in zgodovinarja dr. Jusufa Osmanija, upokojenega direktorja kosovskega arhiva in profesorja arhivistike na Filozofski fakulteti Univerze v Prištini. Predaval je o gospodarski zgodovini Kosova, s poudarkom na osmanskem obdobju. Predavanja se je udeležil tudi veleposlanik Republike Kosovo v Sloveniji, Nj. Eks. Valdet Sadik. Gosta sta sprejela prodekana, izr. dr. Sašo Jerše in izr. prof. dr. Irena Samide.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar