Obisk delegacije Tehniške univerze Ningbo (NBUT) na Kitajskem

Delegacijo Tehniške univerze Ningbo (NBUT) je sprejela dekanja fakultete.

V petek, 8. 12. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskala delegacija s Tehniške univerze Ningbo (NBUT) na Kitajskem. Univerza v Ningboju je letos v sodelovanju s Konzulatom Republike Slovenije v Šanghaiju in njeno vodjo gospo Miro Lesjak ustanovila Slovenski raziskovalni center. V želji po vzpostavitvi stikov s Filozofsko fakulteto na ravni meduniverzitetnega sodelovanja, akdamemskih in študentskih izmenjav so fakulteto obiskali rektor Tehniške univerze Ningbo, prof. dr. Shao Qianjunprof. dr. Chen Xiaoping, direktor kadrovske službe in dekan Fakultete za strojništvo, prodekanja Fakultete za tuje jezike, prof. dr. Lu Sa, in namestnik direktorja Oddelka za mednarodno sodelovanje, prof. dr. Wu Hao. Sprejeli so jih dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, izr. prof. dr Irena Samide, prodekanja za gospodarske zadeve, doc. dr. Mojca Nidorfer, vodja programa Slovenščina na tujih univerzah na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik in predstojnik in namestnica predstojnika Oddelka za azijske študije, doc. dr. Luka Culiberg in prof. dr. Mateja Petrovčič.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik