Lekt. Mita Gustinčič Pahor prejela odlikovanje viteškega reda zvezde Severnice

Foto: Janez Zalaznik

Lektorica za švedščino na Filozofski fakulteti Mita Gustinčič Pahor je prejela odlikovanje viteškega reda zvezde Severnice (Nordstjärneorden) za širjenje švedske kulture in delovanje v interesu Švedske. V imenu švedskega kralja Carla XVI. Gustafa ji je odlikovanje podelil veleposlanik Švedske v Sloveniji, Nj. ekscelenca Dag Hartelius. Slovesnost je potekala 8. 3. 2023 ob dnevu Švedske, ki ga je ob prevzemu predsedovanja Švedske EU priredila Hiša EU.

Iskrene čestitke!

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani