Jezikovna fotoorientacija na Oddelku za prevajalstvo

Ena od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je bila v tolmaškem laboratoriju na Oddelku za prevajalstvo.

V okviru dogodkov ob evropskem dnevu jezikov je Hiša Evropske unije v sodelovanju z Mestno zvezo tabornikov Ljubljana v petek, 22. 9., v Ljubljani organizirala Jezikovno fotoorientacijo za osnovnošolce, srednješolce in splošno javnost. Eno od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je predstavljal tolmaški laboratorij na Oddelku za prevajalstvo, ki ga je ta dan obiskalo okrog 400 mladih z različnih slovenskih osnovnih in srednjih šol.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani