Razstava Joannis grof Kapodistrias v srbskem jeziku

Razstavo Joannis grof Kapodistrias, ki so jo ob dvestoti obletnici Ljubljanskega kongresa ter začetka protiturške vstaje v Grčiji pripravili študentje in študentke Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete pod mentorstvom prof. dr. Jerneje Kavčič in je bila leta 2021 na ogled na Filozofski fakulteti UL ter v Steklenem atriju Mestne občine Ljubljana, si bo od decembra dalje mogoče ogledati tudi v srbskem jeziku. Otvoritev razstave bo v petek, 9. 12. 2022, v galeriji Đura Jakšič Filološke fakultete Univerze v Banja Luki, odprta pa bo do 15. 1. 2023. Razstavo v srbskem jeziku sta omogočila Veleposlaništvo Republike Grčije v Bosni in Hercegovini ter Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Grčije.

19. 10. 2020

03. 09. 2020