Predavanja gostujočega učitelja Eshetu Ewnetu Tegengneja (Univerza v Arba Minchu)

Vabljeni na predavanja gostujočega učitelja Eshetu Ewnetu Tegengneja na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete, na Zavetiški 5, med 17. 10. in 23. 10. 2024:

- četrtek, 17. 10. 2024, ob 13. uri v P3

Poljedeljstvo na poplavnih bregovih reke Omo v Etiopiji (raziskovalni projekt SIDERA) / Flood Retreat Agriculture in the Lower Omo Valley, Ethiopia (SIDERA Research Project) predstavitev projekta s projekcijo kratkega filma Naša življenja so odvisna od reke: okoljske spremembe v Nyangatom, Etiopija (Our lives depend on the river: Environmental change in Nyangatom, Ethiopia) in delavnicami.

- petek, 18. 10. 2024, ob 9. uri v P4

Vpliv razmejiteve na življenje čezmejnih etničnih skupin: primer etiopsko-kenijske meje.  /The impact of border demarcation on the life of cross-border ethnic groups: A case of the Ethio-Kenyan Border

ob 11. uri

Razslojevanje umrlih: pogrebni konflikti med Gamo v Južni Etiopiji / Stratifying the dead: Burial conflicts among the Gamo in Southern Ethiopia

-sreda, 23. 10. 2024, ob 9.40 v P2

Razmerja med versko pripadnostjo, poklicno stratifikacijo in avtohtonostjo pri Gamo v Južni Etiopiji / The interplay between religions, occupational stratification and autochthony

Predavanja bodo potekala v angleškem jeziku.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor