V torek, 23. 11. 2021, ob 18.00 uri bo v okviru projekta Jeziki štejejo na Oddelku za klasično filologijo Filozofske fakultete gostovala Arlene Holmes-Henderson z Oxforda, s predavanjem Poučevanje klasičnih jezikov v Veliki Britaniji: pregled raziskav, jezikovne politike in prakse (angl. Teaching Classical languages in the UK: an overview of research, policy and practice). Posvečeno bo vplivu, ki ga ima učenje latinščine in grščine na otrokov kognitivni razvoj, ter vprašanju, ali učenje klasičnih jezikov v 21. stoletju izboljšuje bralno pismenost in razvoj kritičnega mišljenja.

Dogodek bo potekal prek Zooma v dveh delih. Prvi del, 45–60 minut, bo namenjen predavanju, drugi del, 20–30 minut, pa vprašanjem in diskusiji, ki jo bo moderirala Janja Žmavc.

Zoom povezava (ID: 998 9532 8463)