Intersekcijska diskriminacija v teoriji in praksi

Vabimo vas na okroglo mizo v okviru Dnevov enakosti spolov FF z naslovom Intersekcijska diskriminacija v teoriji in praksi. Okrogla miza bo potekala v sredo, 13. aprila 2022, ob 13. uri na povezavi Zoom.

Na pogovoru se bomo dotaknili vprašanj o intersekcijski diskriminaciji in teoretičnih izhodiščih, definicijah in razlagah tega koncepta. Izhajali bomo iz obstoječih domačih raziskav na to temo in naslovili razumevanje intersekcijskih kategorij na področju političnega odločanja, njihovega prenosa v prakso in vsakdanje življenje ter možnostih vključevanja intersekcijskih kategorij v pravne akte in socialne politike.

V pogovoru bodo sodelovali_e: zagovornik načela enakosti Miha Lobnik, dr. Vlasta Jalušič, dr. Majda Hrženjak in dr. Roman Kuhar.

Pogovor bo vodila dr. Jasna Podreka.

Prijazno vabljeni!