50. obletnica lektorata za švedski jezik

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete praznuje 50. obletnico delovanja lektorata za švedski jezik. Ob tej priložnosti vabijo na dogodke, in sicer:

- sreda, 20. 4. 2022, ob 17.30, Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Otvoritev razstave o zgodovini lektorata za švedski jezik

- četrtek, 21. 4. 2022, Modra soba

V okviru konference za lektorje Srednje in Vzhodne Evrope, ki jo organizirata Oddelek in Švedski inštitut (Svenska institutet), bosta predavala:

9.00–10.30: Anders Svensson: Deset stvari, ki se bodo zgodile v švedskem jeziku,

11.00–12.30: Henrik C. Enbohm: »Ljudski dom« in spomini. Tendence v sodobni švedski književnosti.

Predavanji bosta v švedskem jeziku.

- četrtek, 21. 4. 2022, ob 20.30, Šentjakobsko gledališče, Krekov trg 2, Ljubljana

Študentska gledališka skupina bo uprizorila gledališko igro Bortbytingen / Bajka o zamenjančku švedske nobelovke Selme Lagerlöf. Vstopnine ni. Igra bo v švedščini s slovenskimi nadnapisi.

Vljudno vabljeni na vse dogodke!